Osobom rozpoczynającym swoją przygodę z nurkowaniem polecamy szczególnie wyjazd do naszej bazy w miejscowości Stari Grad na wyspie Hvar. W ciągu zaledwie 5 dni, w trakcie tygodniowego wyjazdu wakacyjnego można zrealizować kurs nurkowania od podstaw, rozszerzyć swoje uprawnienia nurkowe, albo po prostu zanurkować dla przyjemności. Wyspa to wymarzone miejsce na rodzinny wyjazd, plażowanie, a także aktywny wypoczynek i spędzenie czasu z przyjaciółmi.

 

Nurkowania i kursy nurkowe realizujemy w Chorwacji od majówki aż do połowy listopada. Można przyjechać w dowolnie wybranym terminie, w turnusach od soboty do soboty. Kursy nurkowania od podstaw zaczynamy najczęściej od niedzieli. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja (formularz kontaktowy). Na kursy dla maluchów (dzieci w wieku 8-10 lat) zapraszamy szczególnie w sierpniu, gdy najczęściej przyjeżdżają do nas rodziny, jest więcej osób do zabawy.

 


Kurs nurkowania od podstaw, zakończony certyfikatem, 5 dni
dorośli i młodzież od lat 15

Kurs Open Water Diver PADI lub SSI jest najpopularniejszym kursem dla początkujących nurków na świecie. Certyfikat zdobyty po kursie jest najbardziej znanym i najlepiej rozpoznawalnym poświadczeniem zdobytych umiejętności na świecie
Na kursie zdobędziesz wiedzę i umiejętności pozwalające na bezpieczne i przyjemne nurkowania do głębokości 18 metrów z instruktorem lub drugim płetwonurkiem. Dzięki szkoleniu w Chorwacji od razu nauczysz się nurkować w warunkach wód morskich. Kurs realizujemy w przyjaznej, kameralnej i wakacyjnej atmosferze. Nie ma tutaj “tłumów” pod wodą. Na koniec kursu otrzymasz certyfikat ze zdjęciem potwierdzający zdobyte umiejętności. Z tymi uprawnieniami będziesz mógł nurkować na całym świecie.

Aby rozpocząć szkolenie należy mieć ukończone 15 lat i umieć przepłynąć 200 m (styl nie jest oceniany).

Kurs składa się z trzech części obejmujących:

  • 5 modułów teoretycznych (podręcznik, testy, video i wykład)
  • 5 nurkowań w płytkiej wodzie (z brzegu) w kompletnym sprzęcie nurkowym
  • 4 nurkowania na wodach otwartych (2 nurkowania do 12 metrów oraz 2 nurkowania do 18 metrów)

Zapisy:

napisz do nas: rezerwacje@nautica.pl
wypełnij formularz kontaktowy
lub zadzwoń: (+48) 797 025 124, 0048 12 626 00 36 wew 30


Kurs nurkowania od podstaw, zakończony certyfikatem, 5 dni
młodzież 10-15 lat

Junior Open Water Diver PADI lub SSI jest najpopularniejszym kursem dla początkujących nurków na świecie. Program tego kursu umożliwia opanowanie podstawowych umiejętności nurkowych, a po jego ukończeniu otrzymuje się uznawany na całym świecie wydany przez PADI certyfikat Open Water Diver uprawniający do nurkowania do głębokości 12 metrów z dorosłym opiekunem lub instruktorem (10-12 lat), lub 18 metrów po ukończeniu 12 roku życia.

Wymagania wstępne:

  • Minimalny wiek: 10 lat dla Junior OWD
  • Umiejętność pływania w stopniu umożliwiającym przepłynięcie 200 metrów w dowolnym czasie i dowolnym stylem
  • brak przeciwwskazań do nurkowania
  • Posiadanie własnego sprzętu ABC,  (oczywiście w bazie jest możliwość wypożyczenia, ale lepiej jest mieć idealnie dopasowane, własne płetwy i maskę)
  • Zgoda rodziców lub opiekunów prawnych na przystąpienie do kursu

Kurs dla młodzieży zawiera te same elementy co dla osób dorosłych. Różnica polega na tym, że młodzież do 15 lat otrzymuje certyfikat juniorski. Po skończeniu 15 lat każdy może starać się o “normalny” certyfikat. Juniorskie uprawnienia można również poszerzać na kursach zaawansowanych i specjalizacjach

 

Zajęcia zawsze prowadzi polski instruktor, a rodzice mają czas wolny 🙂

Podczas kursu w sumie odbywa się 9 nurkowań w sprzęcie nurkowym, uczy się również teorii zakończonej prostym egzaminem teoretycznym.

Zapisy:

napisz do nas: rezerwacje@nautica.pl
wypełnij formularz kontaktowy
lub zadzwoń: (+48) 797 025 124, 0048 12 626 00 36 wew 30


Kursy i programy dla dzieci 8-10 lat

Dzieci w wieku od 8-10 lat zapraszamy na programy nurkowe, obejmujące naukę nurkowania do 4 metrów głębokości. Nurkowania i wstępne zajęcia teoretyczne odbywają się w formie zabawy, przyjaznej i przystępnej dla dzieci w tym wieku. Dzieciakom pod wodą stawiane są rożne wyzwania tak by każde nurkowanie było dla nich interesujące. Dzieci mogą uczestniczyć w jednorazowym nurkowaniu lub w całym programie składającym się z serii nurkowań. Po zakończeniu zajęć dzieci otrzymują pamiątkowy dyplom. Polecany termin: lipiec i sierpień w Bazie Nautica Stari Grad na wyspie Hvar. Spytaj nas o fajne apartamenty blisko bazy.

Na miejscu rodzice powinni podpisać zgodę na nurkowanie dziecka, dokument informujący o potencjalnym ryzyku związanym z nurkowaniem ze sprzętem powietrznym oraz zaświadczenie o stanie zdrowia dziecka. Zgodę podpisują oboje rodzice, więc jeśli jedzie tylko jeden rodzic lub podejmujecie się opieki dziecka, którego nie jesteście prawnym opiekunem, poproście o formularz w biurze Nautica tak by na miejsce przyjechać już z gotowymi, podpisanymi dokumentami.

Zapisy:

napisz do nas: rezerwacje@nautica.pl
wypełnij formularz kontaktowy
lub zadzwoń: (+48) 797 025 124, 0048 12 626 00 36 wew 30


Intro nurkowe - 1 nurkowanie z instruktorem

Intro nurkowe jest to podwodna wycieczka, jeden na jeden z instruktorem nurkowania lub divemasterem. Nurkowanie poprzedza krótki wykład z podstaw techniki i bezpieczeństwa nurkowania. Całość odbywa się w języku polskim, z polską kadrą instruktorską. Zapewniamy kompletny sprzęt do nurkowania: maska, płetwy, jacket, pianka, automat oddechowy, butla nurkowa.

Nurkowanie intro może odbywać się z brzegu: przy bazie nurkowej, lub z łodzi nurkowej. Wycieczka łodzią nurkową zajmuje około pół dnia, na nurkowanie z brzegu powinniście przeznaczyć około 3 godzin. Pod wodą będziecie przebywać 20-30 min. Przed zejściem pod wodę wypełniacie formularz dotyczący ryzyka i zasad bezpieczeństwa w nurkowaniu oraz formularz o stanie zdrowia. Dobieramy odpowiedni sprzęt nurkowy i uczymy jego obsługi. Konieczna jest wcześniejsza rezerwacja.

Intro nurkowe może stać się przepięknym wstępem do podstawowego kursu nurkowania.

Zapisy:

napisz do nas: rezerwacje@nautica.pl
wypełnij formularz kontaktowy
lub zadzwoń: (+48) 797 025 124, 0048 12 626 00 36 wew 30


Miałem przerwę w nurkowaniu - programy przypominające

Jeśli posiadasz certyfikat a nie nurkowałeś dłużej niż pół roku, lub nigdy nie nurkowałeś w morzu proponujemy program: Check Dive. Jeśli po kursie nurkowania nie nurkowałeś dłużej niż 12 miesięcy proponujemy program przypominający Scuba Review.

Check Dive– jest to program, dzięki któremu przypomnicie sobie podstawy nurkowania. Techniki zanurzania, wynurzania, podstawowe zasady bezpieczeństwa. Pod okiem instruktora lub divemastera przećwiczycie podstawowe ćwiczenia z kursu: takie jak przedmuchiwanie maski, odnalezienie automatu i inne. To jest również doskonała okazja i czas by dobrać odpowiednią ilość balastu, konieczne do prawidłowego wyważenia się w warunkach morskich. Pamiętajcie też, że to też będzie świetny moment na zadawanie instruktorowi wszelkiego rodzaju nurtujących Was pytań. Koszt: 40 EUR

Scuba Review – program ten zawiera to wszystko co Check Dive. Jest rozszerzony o dodatkową teorię i ćwiczenia z zakresu kursu podstawowego. Jest to program federacji nurkowych dedykowany osobom, które miały dłuższą przerwę w nurkowaniu, a po kursie nie zdążyły ugruntować sobie zdobytej wiedzy. Więc jeśli macie wątpliwości czy dacie radę i czy pamiętacie wiedzę zdobytą na kursie – jest to program stworzony właśnie dla Was. To tu rozwieją się wszelkie wątpliwości i będziecie mieli okazję na spokojnie przypomnieć sobie to, czego nauczyliście się podczas kursu nurkowego. Koszt: 65 EUR

 


Kiedy przyjechać na kurs

Sezon nurkowy w Chorwacji trwa od majówki aż do połowy listopada. Temperatura wody waha się od 17 stopni w maju, do 26 we wrześniu. Temperatura powietrza to minimum 20 stopni w maju i czerwcu. Na przełomie lipca i sierpnia czasami przekracza 30 stopni. Sierpień jest miesiącem najgorętszym i wtedy też przypada szczyt wyjazdów wakacyjnych. Warto więc wziąć pod uwagę pozostałe miesiące – ruch na autostradach i ilość zwiedzających przy topowych atrakcjach turystycznych jest wtedy zdecydowanie mniejszy.

Warunki w morzu są podobne do naszych basenowych. Jest ciepło, woda jest przejrzysta. Na kursy nurkowania od podstaw nurkuje się na początku płytko i z brzegu, ostatnie nurkowania – te głębsze – realizujemy z łodzi. Nurkowania są kameralne, w niewielkich grupach, w miłej atmosferze. Realizujemy 2 nurkowania dziennie, bez pośpiechu, bez nerwów. Na nurkowaniach towarzyszy Wam zawsze polska kadra instruktorska!

X
X
X
X
X
X
X
X

call us